W naszych poszukiwaniach miejsc z dobrą kawą trafiliśmy do Jastrzębia Zdroju, a konkretniej do starego parku zdrojowego, gdzie pośród pięknych drzew i oczek wodnych znajduje się liczący ponad sto lat kompleks budynków starego sanatorium.

Zabytkowe wnętrze już od progu zaprasza ciepłem drewnianej boazerii. Duże, drewniane parawany z witrażami dzielą przestrzeń na mniejsze, kameralne sekcje, zapewniając prywatność. Duże, drewniane (a jakże) okna wpuszczają mnóstwo światła, dając widok na piękny park. W wystroju zdecydowanie dominuje drewno. Wykorzystane ze smakiem, zgodnie z najlepszymi polskimi tradycjami z początków XX wieku.

Kawa, którą tutaj serwują należy do tych bardziej znanych i uznanych w segmencie HoReCa (trudno dostępna do kupienia w detalu). Co ciekawe, zauważyłem, że polski dystrybutor tej marki najwyraźniej kładzie duży nacisk na szkolenia, bo bariści serwujący tą kawę przeważnie świetnie ją zaparzają. Nie inaczej było tym razem. Podane espresso miało piękną, brązową cremę, pełne body i lekko czekoladowy posmak. Do tego szklaneczka z wodą (nie wszędzie podają) i ciekawie opakowany cukier (zawsze miło zobaczyć oryginalne podejście). Włoski standard espresso w bardzo dobrym, polskim wydaniu. Polecamy!

Gdzie na kawę?

Restauracja i Hotel Dąbrówka w Jastrzębiu Zdroju
ul. 1 Maja 49, Jastrzębie Zdrój

Share this post