Dla fanów kawy, słodkości i dobrych miejsc

Lokal Bakery czyli dobra kawa na Koszutce

Lokal Bakery czyli dobra kawa na Koszutce

Niepozorne z zewnątrz, skromne wewnątrz, ale z pyszną kawą i świetnymi wypiekami – takie właśnie jest to miejsce. Minimalistyczne, jasne wnętrze zostało zaprojektowane przez architektów z wielkopolski. Duże okna wpuszczają mnóstwo światła, a obłożona drewnem szeroka lada i  stojący za nią stalowy regał malowany czarną, matową farbą na dzień dobry przyciągają wzrok.

Zresztą jeśli chodzi o wystrój, to sam regał jest dla nas numerem 1. Doskonale komponuje się z resztą wnętrza, a surowość materiału i geometryczność struktury wybitnie podkreślają to, co regał ma za zadanie wyeksponować – tutejsze pieczywo i słodkie wypieki. Znajdziecie tu chleby, bagietki, bułki, brioszki, croissanty – wszystko wypiekane wg tradycyjnych receptur, których właściciele Lokal Bakery uczyli się we francuskim Lyonie.

Regał Lokal Bakery
Regał w Lokal Bakery

Ponieważ Lokal Bakery to nie tylko piekarnia, ale również kawiarnia, do wspomnianych wyżej słodkości podają świetną kawę (można też zjeść pełne śniadanie, ale nie mieliśmy jeszcze okazji) . Szkoda, że ekspres tak schowany, bo stoi tu ładna, stylowa maszyna, warta wyeksponowania. A skupiając się na samej kawie: wpadaliśmy kilka razy, za każdym razem espresso było perfekcyjnie zaparzone – w smaku delikatnie cytrusowe, o pięknej, orzechowej cremie.

Najpoważniejszym minusem jest brak miejsc parkingowych (aczkolwiek dobrze się rozglądając da się znaleźć w promieniu kilkudziesięciu metrów coś, co nie wymaga „stania na zakazie” ). Stanowi to pewne utrudnienie – zwłaszcza dla tych, którzy chcą napić się smacznej kawy i nie mają ochoty na sieciówkę w SCC albo przeciskanie się do zakorkowanego centrum (bo sam dojazd na Koszutkę jest świetny – 1 minuta od DTŚ, 3 minuty od Spodka).

Suma sumarum – na pewno jeszcze tu zajrzymy, bo na kawie się znają, rzeczy pyszne pieką, a kilka tajemnic kulinarnych przed nami jeszcze chowają (vide śniadania).

smaczna kawa w katowicach
Lokal Bakery – sprawdzona smaczna kawa w katowicach

PS. Bagietka francuska przywołuje smaki dzieciństwa – smakuje jak te pieczone ponad ćwierć wieku temu w lokalnych piekarniach. Duży plus!

Gdzie?

Lokal Bakery,
ul. Misjonarzy Oblatów 29,
Katowice Koszutka

 

krzychu
krzychu

Coffee spot i sklep z pyszną kawą. Pełne ciepła, poruszające zmysły miejsce w Tychach, gdzie kawa to zdecydowanie więcej niż codzienna rutyna. Ekskluzywne mieszanki kaw, akcesoria, słodycze z rodzinnych manufaktur i wyszukane dodatki do Twojego domu. Szukasz pomysłu na prezent? Doradzimy, a jeśli będziesz chciał porozmawiać przy kawie, będziemy mieć dla Ciebie czas. Smaczna kawa do Twojego biura, kancelarii, gabinetu? Zapewniamy regularne dostawy własnym transportem lub kurierem. Naszych kaw napijesz się w najlepszych polskich i europejskich restauracjach, wyróżnionych przez uznane na świecie przewodniki kulinarne. Wejdź, delektuj się z nami.

No comments yet. Be the first one to leave a thought.
Leave a comment

Leave a Comment