Dla fanów kawy, słodkości i dobrych miejsc

Kawa w starym parku

Kawa w starym parku

W naszych poszukiwaniach miejsc z dobrą kawą trafiliśmy do Jastrzębia Zdroju, a konkretniej do starego parku zdrojowego, gdzie pośród pięknych drzew i oczek wodnych znajduje się liczący ponad sto lat kompleks budynków starego sanatorium.

gdzie na kawę w jastrzębiu Zabytkowe wnętrze już od progu zaprasza ciepłem drewnianej boazerii. Duże, drewniane parawany z witrażami dzielą przestrzeń na mniejsze, kameralne sekcje, zapewniając prywatność. Duże, drewniane (a jakże) okna wpuszczają mnóstwo światła, dając widok na piękny park. W wystroju zdecydowanie dominuje drewno. Wykorzystane ze smakiem, zgodnie z najlepszymi polskimi tradycjami z początków XX wieku.

espresso jastrzębie zdrój

Kawa, którą tutaj serwują należy do tych bardziej znanych i uznanych w segmencie HoReCa (trudno dostępna do kupienia w detalu). Co ciekawe, zauważyłem, że polski dystrybutor tej marki najwyraźniej kładzie duży nacisk na szkolenia, bo bariści serwujący tą kawę przeważnie świetnie ją zaparzają. Nie inaczej było tym razem. Podane espresso miało piękną, brązową cremę, pełne body i lekko czekoladowy posmak. Do tego szklaneczka z wodą (nie wszędzie podają) i ciekawie opakowany cukier (zawsze miło zobaczyć oryginalne podejście). Włoski standard espresso w bardzo dobrym, polskim wydaniu. Polecamy!

Gdzie na kawę?

Restauracja i Hotel Dąbrówka w Jastrzębiu Zdroju
ul. 1 Maja 49, Jastrzębie Zdrój

dobra kawa jastrzębie zdrój

 

krzychu
krzychu

Coffee spot i sklep z pyszną kawą. Pełne ciepła, poruszające zmysły miejsce w Tychach, gdzie kawa to zdecydowanie więcej niż codzienna rutyna. Ekskluzywne mieszanki kaw, akcesoria, słodycze z rodzinnych manufaktur i wyszukane dodatki do Twojego domu. Szukasz pomysłu na prezent? Doradzimy, a jeśli będziesz chciał porozmawiać przy kawie, będziemy mieć dla Ciebie czas. Smaczna kawa do Twojego biura, kancelarii, gabinetu? Zapewniamy regularne dostawy własnym transportem lub kurierem. Naszych kaw napijesz się w najlepszych polskich i europejskich restauracjach, wyróżnionych przez uznane na świecie przewodniki kulinarne. Wejdź, delektuj się z nami.

No comments yet. Be the first one to leave a thought.
Leave a comment

Leave a Comment