Dla fanów kawy, słodkości i dobrych miejsc

Gdzie na kawę w Nowym Targu

Gdzie na kawę w Nowym Targu

Jadąc do Zakopanego lub na Podhale warto poświęcić kilka minut i zjechać z trasy, by zajrzeć na nowotarski rynek – a konkretnie ulicę wychodzącą z północno-zachodniej części rynku (choć właściwy adres to Rynek 18). O ile sam rynek, choć zadbany, nie jest szczególnie interesujący (pomijając odnowiony budynek ratusza – mała perełka architektoniczna), to pod wyżej wspomnianym adresem ukrywa się prawdziwy cukierniczy skarb. Na parterze odrestaurowanej starej kamienicy znajduje się nieduży, ale bardzo sympatyczny lokal cukierni Orawskie Ciacho.

Źródło: UM Nowy Targ (https://www.nowytarg.pl/dane.php?cid=354)

Przytulne, ze smakiem urządzone wnętrze z wygodną, nowoczesną, drewnianą ławą zachęca by usiąść. W środku dominują nowoczesne szarości i intensywny fiolet, przełamane zielonymi akcentami krzeseł. Do tego świeże kwiaty na stolikach i oczywiście jeszcze świeższe wypieki. I to właśnie dla nich i dla smacznej kawy warto tu zajrzeć.

Orawskie ciacho znane jest z dbałości o jakość i smak swoich wyrobów. Przekazywane z pokolenia na pokolenie lokalne receptury zachowały tutaj swój właściwy charakter – chleby, ciasta i ciasteczka wypiekane są z tych samych składników co przed laty. Bez sztucznych dodatków, konserwantów i chemii. Naturalne składniki od lokalnych gospodarzy, prosty, krótki skład produktów i dużo serca wkładanego w swoją pracę. To najkrótsze podsumowanie ich filozofii. Nas osobiście ich wyroby urzekły. Niezapomniane w smaku, jedyne w swoim rodzaju. Czy to ciastka kruche, czy tradycyjne – wszystkimi można się zajadać prawie że bez końca.

A do tego smaczna kawa. Tak. Tutaj serwują kawę Attibassi. Nie ukrywamy, że jesteśmy dumni ze współpracy z bolońską palarnią, i nie ukrywamy, że smak tej kawy bardzo nam odpowiada. Oczywiście pod warunkiem, że jest właściwie zaparzona, ale możemy zagwarantować, że tutaj tak właśnie jest. Profesjonalny ekspres i młynek, świeża kawa ziarnista i przeszkolony personel. Doskonała implementacja 4M czyli włoskiej szkoły espresso (warto przeczytać!).

Gdzie na kawę w Nowym Targu? Dla nas, podróżując do (lub z) Zakopanego obowiązkowym przystankiem jest cukiernia Orawskie Ciacho. I to nawet nie z powodu samej kawy, ale ciast i innych słodkości, których tutaj jest prawdziwe zatrzęsienie (kilkadziesiąt pozycji w stałej sprzedaży). Doświadczenia mamy z nimi takie, że kto raz spróbował, ten regularnie wraca. A kto nie wierzy, niech sam sprawdzi.

Adres: Rynek 18 (uliczka wychodząca na północ – w stronę kościoła).

Parking – na rynku.

krzychu
krzychu

Coffee spot i sklep z pyszną kawą. Pełne ciepła, poruszające zmysły miejsce w Tychach, gdzie kawa to zdecydowanie więcej niż codzienna rutyna. Ekskluzywne mieszanki kaw, akcesoria, słodycze z rodzinnych manufaktur i wyszukane dodatki do Twojego domu. Szukasz pomysłu na prezent? Doradzimy, a jeśli będziesz chciał porozmawiać przy kawie, będziemy mieć dla Ciebie czas. Smaczna kawa do Twojego biura, kancelarii, gabinetu? Zapewniamy regularne dostawy własnym transportem lub kurierem. Naszych kaw napijesz się w najlepszych polskich i europejskich restauracjach, wyróżnionych przez uznane na świecie przewodniki kulinarne. Wejdź, delektuj się z nami.

No comments yet. Be the first one to leave a thought.
Leave a comment

Leave a Comment