Dla fanów kawy, słodkości i dobrych miejsc

Attibassi – powiew Italii zaklęty w kropli kawy

Attibassi – powiew Italii zaklęty w kropli kawy

Jeśli w życiu piękne są tylko chwile, to z pewnością należą do nich te momenty, w których możesz napić się naprawdę dobrej kawy. Wybierając niebanalny smak włoskiej kawy sygnowany marką Attibassi, otrzymujesz zaproszenie do świata wyjątkowych doznań.

Harmonia tradycji i nowoczesności

I choć teleportacja wciąż pozostaje jedynie motywem powieści futurystycznych, to w naszym codziennym życiu są rzeczy, które mogą być jej namiastką. Jedną z nich jest każdy łyk kawy Attibassi, który przenosi Cię do jednej z gwarnych kawiarni na urokliwym bolońskim Piazza Maggiore. To właśnie tam swoje korzenie ma ta unikatowa kawa. Wróćmy zatem do 1918 r. do jednego z najważniejszych miast północnej części półwyspu Apenińskiego. W Europie kończy się właśnie pierwsza wojna światowa, Stary Kontynent liże rany po największym z dotychczasowych konfliktów i z tęsknotą oczekuje na lepsze czasy i nowe otwarcie. W tych realiach dwójka cukierników – Agostino Atti oraz Marco Bassi decyduje się otworzyć kawiarnię, która będzie kwintesencją tego, co we włoskim cukiernictwie najlepsze – pysznych wypieków i aromatycznej kawy, której picie jest dla Włochów czymś więcej niż tyko codziennym rytuałem. Od tej pory miasto będzie słynąć już nie tylko z najstarszego uniwersytetu świata. Z biegiem lat oferowane przez boloński duet produkty zyskują sobie kolejnych wyznawców. Dzieje się tak dzięki naturalnym składnikom i mistrzowskiemu kunsztowi ich przygotowania, które będą cechować markę Attibassi niezmiennie przez całe pierwsze stulecie działalności.
attibassi
Ferrari wśród kaw

Dla osób, które choć raz spróbowały kawy sygnowanej logo Attibassi już zawsze będzie ona kojarzyć się z tym, co w piciu małej czarnej najlepsze. Głębia smaku harmonijnie przeplatająca się z aksamitnym aromatem oryginalnych włoskich kaw dla wielu kawoszy stała się wyznacznikiem przyjemności związanej z piciem ulubionego napoju. W czym tkwi tajemnica Attibassi? Swoje wyjątkowe walory smakowe kawa zawdzięcza przede wszystkim ręcznemu sposobowi zbierania ziaren. Stosowanie tej metody daje gwarancję, że do procesu produkcji trafiają jedynie najbardziej dojrzałe owoce z plantacji całego świata – Brazylii, Etiopii, Indii, Ameryki Środkowej, Dalekiego Wschodu. Ziarna na kolejnych etapach tworzenia kawy z włoskim znakiem jakości są poddawane wielu testom kontrolnym. Tak dokładny proces selekcji i autorski sposób parzenia kawy gwarantuje, że do dyspozycji klientów oddawane są jedynie mieszanki spełniające konkretne oczekiwania, które towarzyszyły Atti’emu i Bassi’emu przy zakładaniu ich pierwszej kawiarni.

 

Attibassi – pełnia smaku w różnych odcieniach

W ofercie produktów z charakterystycznym złoto-czerwonym logo znajduje się kompletna paleta kaw, wśród których nawet najbardziej wybredne podniebienia z łatwością znajdą coś dla siebie. Zacznijmy od mieszanek typu espresso, z których w pierwszej kolejności słynie Attibassi. Wśród kaw ziarnistych znajdziemy wysublimowaną Arabicę, delikatną Crema D’Oro oraz typowo włoską mieszankę Miscela 1918. Klasyczne mieszkanki espresso uzupełnia oferta kaw mielonych, zarówno w wersji tradycyjnej, jak i filtrowanej oraz bezkofeinowej. Dowodem na to, że Włosi potrafią łączyć w biznesie tradycję z nowoczesnością niech będzie fakt, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Attibassi produkuje także kawę w porcjowanych, hermetycznych saszetkach oraz w kapsułkach. A wszystko to w oparciu o swoje unikatowe mieszkanki, pasję i sięgające prawie wieku doświadczenie bolońskich mistrzów kawy.

Ekskluzywna kawa dla wyjątkowych ludzi

Produktów klasy premium, do jakich wśród kaw bez wątpienia zalicza się Attibassi, próżno szukać w zwykłych sklepach. W sprzedaży stacjonarnej ta włoska kawa króluje w renomowanych hotelach i restauracjach (np. krakowskie Studio Qulinare), które cieszą się uznaniem jurorów Michelin i Gault&Millau oceniających lokale pod batutą mistrzów sztuki kulinarnej. Można ją także spotkać w asortymencie wyselekcjonowanych europejskich i światowych dystrybutorów, którzy stawiają na jakość oferowanych przez siebie mieszkanek ziaren kawy. Z pewnością warto poświęcić chwilę, by znaleźć jednego z nich, bo aromat ziaren Attibassi wart jest każdego zachodu. Wiedzą o tym m.in. mieszkańcy krajów Półwyspu Arabskiego, a przynajmniej najbardziej zamożnych jego części. W największych miastach Kataru czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z łatwością można natknąć się na ekskluzywne salony z kawą, w których serwuje się m.in. Attibassi.

Ferrari Attibassi
© Attibassi Coffee Company

Marka podkreśla swoją nietuzinkowość również w działaniach sponsoringowych. Włosi angażują się we wspieranie tuz sportów motorowych – GDL Racing Team oraz kierowcy Constantino Bertuzzi’ego.  Na torach wyścigowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji i Singapuru zobaczyć można Ferrari i Lamborghini sygnowane logo Attibassi. To wszystko sprawia, że marka konsekwentnie kreuje swój wizerunek kładąc akcent na jakość, wyjątkowy sposób przygotowania i przyjemność smakowania życia dzięki prawdziwej kawie z iście włoskim temperamentem. Ich wszystkich możesz doświadczyć i poczuć się wyjątkowo delektując się w domowym zaciszu kawą Attibassi.

Zapraszamy do zakupu kawy Attibbassi w naszym sklepie internetowym >>

krzychu
krzychu

Coffee spot i sklep z pyszną kawą. Pełne ciepła, poruszające zmysły miejsce w Tychach, gdzie kawa to zdecydowanie więcej niż codzienna rutyna. Ekskluzywne mieszanki kaw, akcesoria, słodycze z rodzinnych manufaktur i wyszukane dodatki do Twojego domu. Szukasz pomysłu na prezent? Doradzimy, a jeśli będziesz chciał porozmawiać przy kawie, będziemy mieć dla Ciebie czas. Smaczna kawa do Twojego biura, kancelarii, gabinetu? Zapewniamy regularne dostawy własnym transportem lub kurierem. Naszych kaw napijesz się w najlepszych polskich i europejskich restauracjach, wyróżnionych przez uznane na świecie przewodniki kulinarne. Wejdź, delektuj się z nami.

No comments yet. Be the first one to leave a thought.
Leave a comment

Leave a Comment